Visu laiku labākie hokeja vārtsargi

Lai hokeja komanda spētu sasniegt labus rezultātus, tai noteikti ir nepieciešams labs vārtsargs. Visu laiku labāko hokejistu topos vārtsargi parasti netiek iekļauti, jo viņu veikumu nevar salīdzināt ar citu pozīciju spēlētāju veikumu, tomēr ir daudzi vārtsargi, kuru sniegums ir ļoti palīdzējis savām komandām gūt labus panākumus un kuri ir pelnījuši tikt iekļauti visu laiku labāko vārtsargu topā

  1. Pirmajā vietā visu laiku labāko vārtsargu topā noteikti jāiekļauj Dominiks Hašeks (Dominik Hašek). Hašeks ir dzimis 1965. gadā Pardubicē, Čehoslovākijā. Hokeju viņš sāka spēlēt jau sešu gadu vecumā, turklāt kopā ar vecākiem spēlētājiem. Jau tad viņš bija komandas vārtsargs. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1980. līdz 2011. gadam. Savas profesionālās karjeras laikā Hašeks ir spēlējis četros NHL klubos (Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings un Ottawa Senators) un Čehijas nacionālajā hokeja izlasē. Viņam pieder vēl joprojām nepārspēts rekords par 92,2% atvairīto metienu. Hašeks sešas reizes ir ieguvis Veiznas balvu, kuru piešķir labākajiem vārtsargiem un divas reizes Harta balvu, kuru piešķir vērtīgākajiem spēlētājiem, kā arī citas mazāk nozīmīgas balvas. Viņš ir vienīgais vārtsargs, kurš Harta balvu ir ieguvis vairākas reizes. 2014. gadā Hašeks
  2. Otrajā vietā ir Patriks Ruā (Patrick Roy). Ruā ir dzimis 1965. gadā Kvebekā, Kanādā. Par hokeju Ruā sāka interesēties septiņu gadu vecumā un pavisam drīz jau sāka spēlēt vietējās komandās. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1985. līdz 2003. gadam. Savas profesionālās karjeras laikā Ruā ir spēlējis divos NHL klubos (Montreal Canadiens un Colorado Avalanche) un Kanādas Nacionālajā izlasē, kā arī bijis Colorado Avalanche treneris. Viņš ir ieguvis trīs Veiznas balvas un trīs Kona Smita balvas, kuras piešķir izslēgšanas spēļu labākajiem spēlētājiem. Viņš ir vienīgais spēlētājs NHL vēsturē, kurš šo balvu ir saņēmis trīs reizes. 2006. gadā Ruā tika iekļauts Hokeja Slavas zālē.
  3. Trešajā vietā ir Martins Brodērs. Brodērs ir dzimis 1972. gadā Kvebekā, Kanādā. Par hokeju viņš interesējās jau no ļoti agra vecuma, jo arī viņa tēvs bija profesionāls hokejists. Kad Brodērs tika iekļauts jauniešu izlasē, viņš nolēma, ka vēlas spēlēt vārtsarga pozīcijā. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1991. līdz 2015. gadam. Savas profesionālās karjeras laikā Brodērs ir spēlējis divos NHL klubos (New Jersey Devils un St. Louis Blues) un Kanādas Nacionālajā izlasē. Pašlaik Brodērs ir kluba St. Louis Blues ģenerālmenedžera palīgs. Viņš ir ieguvis četras Veiznas balvas un vienu Keldera balvu, kuru piešķir labākajam sezonas debitantam.
  4. Ceturtajā vietā ir Glenns Hols (Glenn Hall). Hols ir dzimis 1931. gadā Hamboltā, Kanādā. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1951. līdz 1971. gadam. Savas profesionālās karjeras laikā Brodērs ir spēlējis trijos NHL klubos (Detroit Red Wings, Chicago Black Hawks un St. Louis Blues). Viņš ir ieguvis trīs Veiznas balvas, vienu Kaldera balvu un vienu Kona Smita balvu. Holam pieder joprojām nepārspēts rekords kā vienīgajam vārtsargam, kas astoņās sezonās ir nospēlējis 502 pilnas spēles pēc kārtas.
  5. Piektajā vietā ir Kens Draidens (Ken Dryden). Draidens ir dzimis 1947. gadā Hamiltonā, Kanādā. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1970. līdz 1979. gadam. Savas profesionālās karjeras laikā Draidens ir spēlējis vienā NHL klubā (Montréal Canadiens) un Kanādas Nacionālajā izlasē. Savā samērā īsajā karjerā viņš ir izcīnījis piecas Veizna balvas, vienu Kona Smita balvu un vienu Kaldera balvu. 1983. gadā Draidens tika iekļauts Hokeja Slavas zālē.
Paldies Lasītājiem!