Visu laiku labākie hokeja treneri

Treneris ir ļoti svarīgs, lai hokeja komanda spētu iegūt labus rezultātus. Tieši treneri ir tie, kas plāno un vada treniņus, nosaka spēles gaitu un attīsta jaunos talantus. Treneris viduvēju profesionālo hokeja komandu var padarīt par Stenlija kausa ieguvēju. Tam par pierādījumu kalpo vairāku treneru spēja aizvest savu komandu līdz uzvarai vairākas reizes.

Par visu laiku labāko hokeja treneri vairums uzskata Skotiju Boumenu (Scotty Bowman). Baumens ir dzimis 1933. gadā Kvebekā, Kanādā. Savu trenera karjeru viņš uzsāka 1967. gadā. Viņš ir trenējis piecas NHL komandas (St. Louis Blues, Montreal Canadiens, Buffalo Sabres, Pittsburgh Penguins un Detroit Red Wings) un Kanādas Nacionālo izlasi. Boumenam pieder rekordi par visvairāk uzvarētajām spēlēm un uzvērtajām sezonām NHL vēsturē. Savas karjeras laikā kā treneris viņš ir vinnējis deviņus Stenlija kausus, bet strādājot NHL klubos citos amatos vēl vairāk. Boumens ir ieguvis arī divas Džeka Adamsa balvas, kuras piešķir katras sezonas labākajiem NHL treneriem.

Otrajā vietā ir Džoels Kenevils (Joel Quenneville). Kenevils ir dzimis 1958. gadā Onterio, Kanādā. Savu trenera karjeru viņš uzsāka 1997. gadā, bet no 1978. līdz 1991. gadam viņš bija hokeja spēlētājs. Viņš ir trenējis trīs NHL komandas (St. Louis Blues, Colorado Avalanche un Chicago Blackhawks) un Kanādas Nacionālo izlasi. Chicago Blackhawks viņš trenē vēl joprojām. Viņš ir otrs labākais treneris, jo ierindojas otrajā vietā pēc visvairāk uzvarēto spēļu skaita, kā arī ir trīs Stenlija kausu ieguvējs.

Trešajā vietā ir Els Ārbors (Al Arbour). Ārbors ir dzimis 1932. gadā Ontario, Kanādā. Savu trenera karjeru viņš uzsāka 1996. gadā, bet no 1949. līdz 1971. gadam viņš bija NHL spēlētājs. Viņš ir trenējis divas NHL komandas (St. Louis Blues un New York Islanders). St. Louis Blues viņš trenēja tūlīt pēc Baumena, tomēr viņa vadībā klubs nespēlēja tik pat veiksmīgi. Savus panākumus Ārbors guva kopā ar New York Islanders klubu. New York Islanders ieguva četrus Stenlija kausus pēc kārtas, pateicoties Ārboram. Viņš ierindojas trešajā vietā pēc visvairāk uzvarēto spēļu skaita.

Ceturtajā vietā ir Kens Hičkoks (Ken Hitchcock). Hičkoks ir dzimis 1951. gadā Albertā, Kanādā. 1980. gadā, bet kā NHL treneris viņš strādā no 1996. gada. Viņš ir trenējis četras NHL komandas (Dallas Stars, , Columbus Blue Jackets un St. Louis Blues) un ir bijis Kanādas Olimpisko izlases trenera asistents. St. Louis Blues Hičkoks trenē vēl joprojām. Ar Dallas Stars komandu viņš ieguva savu pirmo Stenlija kausu un Philadelphia Flyers klubu pirmo reizi aizveda līdz izslēgšanas spēlēm. Viņš ierindojas ceturtajā vietā pēc visvairāk uzvarēto spēļu skaita.

Piektajā vietā ir Diks Irvins (Dick Irvin). Irvins ir dzimis 1892. gadā Ontario, Kanādā. Savu trenera karjeru viņš uzsāka 1929. gadā, bet pirms tam bija NHL spēlētājs. Kā spēlētājs viņš tika iekļauta Hokeja Slavas zālē. Viņš ir trenējis trīs NHL komandas (Chicago Blackhawks, Toronto Maple Leafs un Montreal Canadiens). Visā savas karjeras laikā viņš tikai trīs reizes neaizveda savu komandu līdz izslēgšanas spēlēm. Viņš, kopā ar savām komandā ieguva četrus Stenlija kausus. Viņš ierindojas piektajā vietā pēc visvairāk uzvarēto spēļu skaita.

Paldies Lasītājiem!