Visu laiku labākie hokeja spēlētāji

Kaut gan hokejs ir komandu sporta veids un tajā galvenokārt tiek vērtēts kopējais komandas sniegums, arī atsevišķu hokejistu prasme spēlēt ir ļoti svarīga. Dažu hokejistu sasniegumi ievērojami izceļas pārējo fona un viņus var dēvē par visu laiku labākajiem hokeja spēlētājiem.

Kā pirmo šajā sarakstā var ievietot Veinu Grecki (Wayne Gretzky). Greckis ir dzimis 1961. gadā Brentfordā, Kanādā. Hokeju viņš sāka spēlēt jau sešu gadu vecumā, bet sava talanta dēļ viņš jau sākumā pēlējā pret daudz vecākiem hokejistiem. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1978. līdz 1999. gadam. Savas karjeras laikā Grecikis spēlēja četrās Amerikas Savienoto Valstu klubos (Indianapolis Racers, Los Angeles Kings, Saint Lois Blues un New York Rangers), vienā Kanādas klubā (Edmonton Oilers) un Kanādas nacionālajā izlasē. Pēc savas spēlētāja karjeras viņš turpināja savas hokejista gaitas kā treneris kubā Arizona Coyotes. Viņš ir vienīgais profesionālā hokeja spēlētājs, kurš vienas sezonas laikā guvis 200 punktus. Vēl viņš tiek dēvēts par ātrāko punktu guvēju, jo spēj iegūt 50 punktus tikai 39 spēlēs. Patiecoties tieši Greckim Los Angeles King tiks strauji guva panākumus. Greckis kopā ar saviem komandas biedriem ir ieguvis četrus Stenlija kausus un daudzus citus prestižus apbalvojumus.

Otrs visu laiku labākais hokeja spēlētājs ir Mario Lemjē (Mario Lemieux). Lemjē ir dzimis 1965. gadā Monreālā, Kanādā. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1984. līdz 2006. gadam, izlaižot divas sezonas – 1998. un 1999. gadā. Savas karjeras laikā Lemjē ir spēlējis tikai vienā klubā – Pittsburgh Penguins un Kanādas nacionālajā izlasē. 1999. gadā viņš kļuva par komandas Pittsburgh Penguins īpašnieku. Daudzi Lemjē vērtē vēl augstāk nekā Grecki, jo pateicoties Lemjē Kanādas nacionālā izlase izcīnīja uzvaras Pasaules Olimpiskajās spēlēs un Pasaules kausa izcīņā. Arī savu komandu Pittsburgh Penguins viņš ir aizvedis līdz uzvarai un ieguvis Stenlija kausu. Viņš 1988. gadā bija arī ļoti tuvu 200 punktu gūšanai sezonas laikā.

Trešajā vietā ir hokejists Bobijs Ors (Bobby Orr). Ors ir dzimis 1949. gadā, Perisoundā, Kanādā. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1966. līdz 1978. gadam. Savas karjeras laikā Ors ir spēlējis divos klubos (Chicago Blackhawks un Boston Bruins), kā arī Kanādas nacionālajā izlasē. Oram pieder rekords kā visu laiku rezultatīvākajam aizsargam hokeja vēsturē ar 139 punktiem sezonā. Astoņas sezonas pēc kārtas viņš tika iekļauts NHL simboliskajā pirmajā izlasē. Savas karjeras laikā kopā ar saviem komandas biedriem Ors ieguva divus Stenlija kausus.

Ceturtajā vietā ir Gordijs Hovs (Gordie Howe). Hovs ir dzimis 1928. gadā Florālā, Kanādā. Profesionālo hokeju viņš spēlēja no 1946. līdz 1997. gadam ar pārtraukumiem. Savas karjeras laikā Hovs ir spēlējis divu klubu sastāvā (Detroit Redwings un Hartford Whalers) un Kanādas nacionālajā izlasē. Viņš ir vienīgais hokejists, kurš ir spēlējis NHL piecas desmitgades pēc kārtas. Kopā ar Detroit Redwings, Hovs ieguva četrus Stenlija kausus. Viņš vairākas reizes ir apbalvots kās sezonas labākais spēlētājs un ieguvis daudzas citas balvas. Viņš ir arī visvairāk sezonās spēlējušais hokejists.

Pēdējais šajā sarakstā ir Sidnijs Krosbijs (Sidney Crosby). Krosbijs ir dzimis 1987. gadā Halifkasā, Kanādā. Profesionālo hokeju viņš sāka spēlēt 2005. gadā un spēlē vēl joprojām. Viņš visu savu karjeru ir spēlējis Pittsburgh Penguins kluba sastāvā, kā arī Kanādas nacionālajā izlasē. Viņš ir pārspējis vairākus debitantu rekordus, tajā skaitā par visvairāk gūtajiem punktiem sezonā. Pittsburgh Penguins klubā viņš bija viens no rezultatīvākajiem punktu guvējiem un piespēļu devējiem. Vēlāk viņš arī pārspēja Veina Grecka rekordu, gūstot vairāk kā 200 punktus vienā sezonā.

Paldies Lasītājiem!