Kontinentālā hokeja līga

Kontinentālā hokeja līga (KHL) ir starptautiska profesionālā hokeja līga, kurā spēlē 22 Krievijas komanda, 1 Latvijas komanda, 1 Baltkrievijas komanda, 1 Kazahstānas komanda, 1 Slovākijas komanda, 1 Somijas komanda un 1 Horvātijas komanda, bet KHL plāno nākotnē iekļaut vairāku valstu komandas. Kontinentālajā hokeja līgā komandas cīnās par Krievijas čempiona titulu un prestižo Gagarina kausu.

Kontinentālā hokeja līga tika izveidota 2008. gadā kā pēctecis Krievijas Superlīgai (RSL) un tajā spēlējošajām komandām. Sākotnēji KHL spēlēja 24 komandas – 21 no Krievijas un pa vienai no Latvijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. Šīs komandas tika sadalītas 4 divīzijās, balstoties uz to sniegumu iepriekšējās sezonās. Pirmajā KHL sezonā 2009. gadā uzvaru guva Kazņas komanda Ak Bars, kas bija pirmā komanda, kura ieguva Gagarina kausu. Nākamajā sezonā, lai mazinātu transporta izdevumus komandu nokļūšanai uz spēlēm, divīzijas tika nomainītas pret divām konferencēm (Austrumu un Rietumu), kas tika sadalītas atkarībā no komandu ģeogrāfiskā novietojuma. Finālos Austrumu konferences komandas izrādījās spēcīgākas un arī nākamajā sezonā uz varu guva Kazaņas Ak Bars. Trešajā sezonā arī uzvarēja austrumu konferences komanda Salavat Julajev Ufa. Ceturtās sezonas sākumu aizēnoja aviokatastrofa, kurā gāja bojā gandrīz visi komandas Jaroslavļa Lokomativ spēlētāji, kuri devās uz sezonas atklāšanas spēli Minskā. Atklāšanas spēle tika atcelta uz piecām dienām dēļ šī traģiskā notikuma. Jaroslavļa Lokomativ komanda bija spiesta izlaist sezonu, bet 2012. gadā tā atgriezās KHL.

Kopš KHL izveidošanas, tai ir pievienojušās komandas ir mainījušās. Pašlaik KHL Rietumu konferencē spēlē tādas komandas kā Dinamo Minska, Dinamo Rīga, Jokerit Helsinki, Medveščak Zagreba, SKA Sanktpēterburga, Slovan Bratislava, Maskava Spartak, Maskava CSK, Dinamo Maskava, Jaroslavļa Lokomativ, Severstal Čerepoveca, HK Soči, Ņižņijnovgoroda Torpedo un Podoļska Vitjaz. Austrumu konferencē spēlē Kazaņa Ak Bars, Avtomobilist Jekaterinburga, Toljati Lada, Metallurg Magņitogorska, Neftekhimik Ņižņekamska, Čeļabinska Traktor, Yugra Hantimansijska, Vladivostoka Admiral, Habarovska Amur, Omska Avangard, Astana Baris, Metallurg Novokuzņecka, Salavat Julajev Ufa un Novosibirsaka Sibir.

Kartru sezonu KHL komandas cīnās par Gagarina kausu, bet komandām un spēlētājiem tiek piešķirtas arī citas balvas. Katras sezonas labākais spēlētājs iegūst Zelta nūju, bet labākais jaunais spēlētājs iegūst Čerepanova balvu. Balvas tiek piešķirtas arī sezonas rezultatīvākajiem spēlētājiem un aizsargiem, labākajiem vārtu guvējiem, labākajiem vārtsargiem, labākajam kluba prezidentam, tiesnesim u.c.

Kontinentālajā līgā hokejs tiek spēlēts pēc starptautiskajiem noteikumiem. Spēles formāts paredz, ka sezonā katra komanda kopā aizvada 60 spēles. Katrai komandai ir jānospēlē četras spēles ar savas divīzijas komandām, divas spēles ar savas konferences otras divīzijas komandām un viena spēle ar pretējās konferences komandu. Regulārās sezonas labākā komanda saņem Kontinenta kausu. Katras konferences astoņas labākās komandas kvalificējas izslēgšanas kārtai. To, kuras komandas savā starpā sacentīsies nosaka pēc konferencē iegūtās vietas. Abu konferenču labākās komandas cīnās par čempiona titulu un Gagarina kausu.

Pagaidām KHL ir guvusi popularitāti tikai Krievijā un dažās Austrumeiropas valstīs, bet KHL plāno piesaistīt jaunu Eiropas un Āzijas valstu komandas un drīzumā kļūt par populārāko hokeja līgu visā Eirāzijā un otru populārāko visā pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Paldies Lasītājiem!