Kāpēc mēs skatāmies Hokeju?

Hokeja spēle ir viens no Latviešu iemīļotākajiem sporta veidiem un ne tikai tāpēc, ka mūsu sportisti bieži vien labi nospēlē pret nopietniem pretiniekiem,bet gan arī tāpēc, ka ziemas mēnešos aizsalstot ezeriem un citām ūdenstilpnēm uz tām itin labi var spēlēt šo tik ārkārtīgi aizraujošo spēli. Hokeja spēlē ir jūtamas dažnedažādākās emocijas, sākot ar to, ka mēs jūtam līdzi savai komandai līdz ātrajai spēlei un aizraujošajiem spēka paņēmieniem. Spēlēt hokeju protams nav nemaz tik vienkārši un tieši tāpēc to skatīties arī ir tik aizraujoši, jo mēs apzināmies to, ka lai spēlētu tik augstā līmenī šo spēli, tad ir vajadzīgas ļoti lielas dotības, ilga pacietība un gribasspēks, jo ir jātrenējas neskaitāmas stundas un jāspiež sevi kļūt aizvien labākam un labākam. Hokejs ir interesants tieši tāpēc, ka tas notiek uz ledus ar slidām un mazā laukumā tiek ievietoti 10 spēlētāji, kuri tad arī cīnās par ripu un cenšas to dabūt pretinieka komandas vārtos. Hokejā atšķirībā no futbola notikumi mainās ļoti ātri un ja nu vienā ceturtdaļā liekas, ka noteikti uzvarēs viena komanda, tad jau pēc pārtraukuma situācija var krasi mainīties un pārsvars var būt arī otrai komandai. Vārtus arī gūt, varētu likties, ka ir gūt vieglāk tieši Hokejā, jo ripa taču ir ļoti ļoti maza, bet patiesībā tas nemaz nav tik vienkārši, jo vārtiem priekšā ir vārtu sargs, kas noteikti neļaus tik viegli iemest ripu un arī paši vārti ir ļoti mazi salīdzinot ar futbolu. Visi šie apstākļi kopā noved pie tā, ka hokeja spēlei ir daudz lielāka piekrišana Latvijā nekā Futbolam, Basketbolam vai kādai citai spēlei.

Par to, kāpēc vispār cilvēki skatās sporta spēles un jūt tām līdz jau nu mēs arī varam diskutēt, bet mans skatījums ir tāds, ka ja nebūtu šādas sporta spēles, tad cilvēki nezinātu ko darīt ar savu brīvo laiku un tas var nonākt pie vai nu ļoti labām lietām vai tieši otrādi ļoti sliktām. Ja cilvēkam nav ko darīt viņš vai nu sāk domāt ko varētu pasaulē izmainīt vai uzlabot vai arī tieši otrādi ielējās dažādās negācijās. Un ja notiek otrā situācija tad tad ir pavisam nelāga un ātri vien var notikt masu nekārtības, pasliktināties mūsu dzīve vai pat izcelties karš. Es, protams, nesaku, ka hokejs un hokeja spēle var šīs problēmas atrisināt, bet es labprātāk redzu, lai dažādas nācijas savā starpā cīnās hokeja laukumā nekā mēģina mēroties ar spēkiem kara laukā.

Hokeja skatīšanās nu jau ir kļuvusi par Latviešu tradīciju un mēs to darām gan vienatnē gan kopā ar ģimenēm bet visbiežāk tieši vīrieši draugu kompānijā izbauda hokeja spēles pie auksta alus un gardām vakariņām. Protams būtu labi ja mēs visi varētu atļauties doties uz īstajām hokeja spēlēm, bet tā diemžēl tas nav jo hokeja biļetes ir dārgas un Latvijā šādas spēles notiek tikai Rīgā, bet no reģioniem braukt uz vienu spēli ir pārāk nogurdinoši.

Paldies Lasītājiem!